Stań się topowym dostawcą usług dla wymagających klientów!

Napisz do nas w sprawie szczegółów

Pianka PUR - dobry materiał do ocieplania stropodachu

Anita Adamczyk 2022-12-04 0 komentarzy
Pianka PUR - dobry materiał do ocieplania stropodachu

Jakie rodzaje stropodachów można ocieplić i dlaczego warto to robić?

Stropodach ogranicza budynek od góry, pełniąc jednocześnie funkcję dachu oraz stropu w pomieszczeniach najwyższej kondygnacji. Podobnie jak fundamenty, ściany czy kominy, ten element konstrukcyjny powinien zostać poddany dobrej izolacji termicznej. Odpowiednie docieplenie  stropodachu  zapewnia utrzymanie korzystnego współczynnika przenikania ciepła w budynku. W rezultacie, w okresie zimowym niestraszne są mrozy, natomiast latem nie dokucza wysoka temperatura. Ocieplenie stropodachu od wewnątrz wykonuje się w konstrukcji:

  • kanalikowej (odpowietrzanej) - w której na podłożu tworzy się niewielkie rynienki, mające zapobiegać zawilgoceniu materiału izolacyjnego,
  • zamkniętej (pełnej) - składającej się ze szczelnie ułożonych warstw,
  • wentylowanej (dwudzielnej) - izolacja stropodachu składa się z dwóch powłok, między którymi znajduje się przestrzeń połączona z powietrzem.

Współczesne budownictwo oferuje inwestorom różne metody i materiały dociepleń. Do sprawdzonej technologii, która coraz częściej zdobywa uznanie, zaliczana jest technika natryskowa wykorzystująca poliuretanową pianę.

Dlaczego pianka PUR to dobry materiał izolacyjny stropodachu?

Dzięki swoim właściwościom może zostać wykorzystana zarówno do natrysku od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony domu. Piana doskonale wypełnia wszelkie krzywizny, a dodatkowo znakomicie przylega do wszystkich typu podłoży. W ten sposób możliwa jest aplikacja materiału PUR bez konieczności demontażu poprzednich powłok.

We Wrocławiu ocieplanie pianką oferuje firma z siedzibą w Oleśnicy. Na stronie internetowej izoplanpur.pl można szczegółowo zapoznać się z zakresem usług przedsiębiorstwa.

 

Skomentuj wpis