Stań się topowym dostawcą usług dla wymagających klientów!

Napisz do nas w sprawie szczegółów

Jakie sprawy obejmuje prawo karne? Prawnik w Poznaniu wyjaśnia

Marta Krupa 2023-06-27 0 komentarzy
Jakie sprawy obejmuje prawo karne? Prawnik w Poznaniu wyjaśnia

Wśród najczęściej rozpatrywanych w sądach spraw z zakresu prawa karnego można wymienić prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych. Sędzia zajmuje się również wyznaczaniem kar dla nietrzeźwych kierowców, którzy spowodowali wypadek komunikacyjny. Konsekwencjami takiego postępowania mogą być pozbawienie wolności, grzywna, zatrzymanie prawa jazdy, obowiązek wykonania prac społecznych lub przymusowe leczenie nałogu.

Prawnik w Poznaniu zajmuje się również udzielaniem porad prawnych i obroną przed sądem osób podejrzanych o:

  • usiłowanie zabójstwa lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
  • kradzież, rozbój lub włamanie,
  • udział w zorganizowanej grupie przestępczej,
  • posiadanie narkotyków,
  • molestowanie i gwałt,
  • pranie brudnych pieniędzy, fałszerstwo i korupcję.

Na stronie internetowej adwokatzajac.pl przedstawiono więcej informacji na ten temat. Sąd lub prokurator mogą zdecydować o tymczasowym aresztowaniu osoby podejrzanej. Ma to na celu zapobieganie jej ucieczce i próbie uniknięcia kary. Trafiając do aresztu, można skontaktować się ze swoim adwokatem. Wówczas prawnik wyjaśni podejrzanemu, jaka jest jego sytuacja prawna i pomoże przygotować się do czekającej go rozprawy.

Kluczowe znaczenie w sądzie mają dowody. Aby udowodnić swoją niewinność, warto poszukać świadków chętnych do zeznawania w danej sprawie. Warto również pamiętać, że dzięki okolicznościom łagodzącym można uzyskać niższy wymiar kary za popełnienie przestępstwa. Na wyrok wpływa między innymi wiek oskarżonego, jego stan psychiczny i brak historii kryminalnej.

Adwokaci zajmują się też reprezentacją osób, które zostały poszkodowane w wyniku wypadku samochodowego, molestowania, fałszerstwa lub kradzieży. W takich sytuacjach można dążyć do uzyskania odszkodowania za doznaną krzywdę.

Skomentuj wpis