Stań się topowym dostawcą usług dla wymagających klientów!

Napisz do nas w sprawie szczegółów

Jak dobrać świetliki dachowe do konkretnego pomieszczenia na poddaszu?

Eliza Czerwińska 2022-04-22 0 komentarzy
Jak dobrać świetliki dachowe do konkretnego pomieszczenia na poddaszu?

Takie rozwiązanie pozwala doświetlić znacznie większy obszar (w porównaniu do standardowego okna), pełni także rolę dodatkowego elementu umożliwiającego wywietrzenie pomieszczenia. Świetliki dachowe można też wykorzystywać jako wyłaz na zewnątrz, co jest znacznie bezpieczniejszą opcją niż wychodzenie po ustawionej na zewnątrz budynku drabinie.

Kluczowym elementem, niezbędnym przy doborze świetlika, jest dobór jego parametrów. Należy uwzględnić przede wszystkim metraż pomieszczenia oraz zapotrzebowanie na naturalne światło jego przyszłych użytkowników. Jeżeli przestrzeń będzie wykorzystywana okazjonalnie, otwór nie musi być duży. Warto jednak zawsze pamiętać, że będzie on narażony na oddziaływanie różnego rodzaju warunków atmosferycznych, w tym również wilgoci, dlatego należy wybrać świetlik gwarantujący szczelność i wytrzymałość na niskie temperatury.

Na rynku istnieje obecnie sporo modeli spełniających oczekiwania zarówno osób prywatnych, jak i przedstawicieli biznesowych. Można znaleźć najczęściej wybieraną wersję kwadratową, która sprawdzi się w większości pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Innym rozwiązaniem są świetliki rurowe. Tego rodzaju konstrukcje pozwalają dostarczyć naturalne światło nie tylko na poddaszach, ale też do niższych kondygnacji, nawet do takich przestrzeni jak piwnice czy garaże. Można je montować zarówno pionowo, jak i pod odpowiednim skosem. Oba rodzaje są dostępne w ofercie na stronie mpskylights.pl wraz z wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu. 

Skomentuj wpis