Stań się topowym dostawcą usług dla wymagających klientów!

Napisz do nas w sprawie szczegółów

Domy pasywne Wrocław

Marta Krupa 2019-12-27 0 komentarzy
Domy pasywne Wrocław

Dzisiejsze budownictwo to branża, od której się dużo oczekuje i stawia poważne wymagania, których spełnienie pozwoli zmniejszyć negatywne oddziaływanie człowieka na środowisko. Wzrastające zanieczyszczenie powietrza sprawia, że należy szukać rozwiązań, które będą przeciwdziałały temu zjawisku. Właśnie dlatego tworzone konstrukcje powinny wyróżniać się energooszczędnością, która pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia prądu. We Wrocławiu domy pasywne można zamówić w firmie PROEKOART. 

Czym jest ta technologia? To bardziej radykalna wersja konstrukcji uchodzących za takie, które minimalizują pobór. Pojęciem tym można określać obiekty wykazujące mniejsze zapotrzebowanie na energię wykorzystywaną do ogrzewania niż wartość 15 kWh/m2. Żeby osiągnąć tak imponujący wynik, nie wystarczy zastosować jedynie sprawnej izolacji termicznej, która zabezpieczy wnętrze domu przed utratą ciepła i jednocześnie będzie stanowiła zaporę przed przenikaniem zimnego powietrza z zewnątrz. 

Pasywne obiekty cechują się taką konstrukcją, która umożliwia czerpanie energii z promieni słonecznych. Dotyczy to przede wszystkim systemu okiennego. Szyby zbierają ciepło i przekazują je do środka. Jednocześnie wysoka szczelność zapobiega utratom nagrzanego powietrza ze środka. Poszczególne pomieszczenia projektuje się z kolei w ten sposób, by ich ocieplenie było szybkie i łatwe. 

Postawienie na takie budynki ma wiele zalet. Właściciele odczują przede wszystkim oszczędności w postaci mniejszych rachunków. Dużym plusem jest fakt, że tego typu konstrukcje są przyjazne środowisku. Docenią to osoby, którym zależy na ekologicznym stylu życia będącym szczególnie pożądanym w obliczu zmian klimatycznych.  

Skomentuj wpis