Stań się topowym dostawcą usług dla wymagających klientów!

Napisz do nas w sprawie szczegółów

Czym są instalacje światłowodowe?

Martyna Michalak 2022-04-12 0 komentarzy
Czym są instalacje światłowodowe?

Technologia, jaką wykorzystują światłowody, różni się od zwykłych transmisji danych i wiąże się z koniecznością podłączenia do specjalnej sieci. Podstawą w tym przypadku jest brak problemów z ciągłością na wszystkich odcinkach sieci oraz doprowadzenie linii światłowodowej do wybranego obiektu. Tego typu instalacje nie należą do najprostszych, ponieważ wymagają stosowania profesjonalnego sprzętu, odpowiedniego okablowania czy gniazdek. Specjaliści podejmujący się opisywanych działań wykorzystują między innymi spawarki podgrzewające elementy do bardzo wysokich temperatur, co prowadzi do ich topnienia.

Zasada działania światłowodu nie należy do najbardziej skomplikowanych. Szybki internet dociera do budynku dzięki kablom produkowanym ze szklanych włókien, które chronią przed zakłóceniami podczas przesyłania danych. Instalacje światłowodowe to absolutna podstawa nowoczesnych biur, w których istotny jest niezawodny dostęp do sieci. Technologia ta jest rekomendowana ze względu na niepodatność na działanie czynników pogodowych. Innymi słowy, światłowody nie niszczą się na skutek mrozów, upałów czy wilgoci.

Niezawodne światłowody w Warszawie są dostępne w przedsiębiorstwie Astel. Firma współpracuje z klientami o dużych wymaganiach i gwarantuje sprawną realizację zleceń. Instalacje te bazują na technologii FTTH i wymagają montażu dodatkowych gniazdek w pomieszczeniach. Światłowody są całkowicie niewidoczne. Nie wymagają wiercenia w ścianach w celu ukrycia okablowania, dlatego sprawdzają się w obiektach wyremontowanych.

Skomentuj wpis